Wiązanie szalika męskiego – jak robić to prawidłowo?

Chociaż zimniejsze miesiące już za nami, szaliki męskie stanowią ponadczasowy dodatek. Odpowiednio dobrane będą pasować zarówno do eleganckiej kreacji jak i do luźniejszego, mniej formalnego stroju. Mogą być jednolite lub wzorzyste, grube i ciepłe bądź cienkie niczym chusta – ważne jest jednak to, w jakim sposób je wiążemy. Jak robić to poprawnie, aby wyglądać dobrze i modnie?

Szalik na każdą okazję

Chociaż przez kolejne tygodnie raczej nikt z nas nie będzie myślał o zakładaniu szalika to warto już teraz przygotować się na tegoroczną jesień i zimę, by móc zachwycać wszystkich dookoła swoim nienagannie zawiązanym szalikiem. Najczęściej nie zastanawiamy się szczególnie nad odpowiednim sposobem wiązania szalika: ot, narzucamy go na szyje tak, by było nam jak najcieplej i by uchronić gardło przed ostrym, chłodnym powietrzem. Chociaż szalik to artykuł odzieżowy o zastosowaniu głównie praktycznym, to może również świetnie komplementować nasz strój i stanowić gustowny dodatek. Jak prawidłowo zawiązać szalik, aby był on nie tylko protektorem naszej szyi, ale przede wszystkim eleganckim akcesorium? Oto najpopularniejsze sposoby wiązania.

Pojedyncza lub podwójna pętla

Z pewnością jednym z najpopularniejszych wiązań szalika jest zastosowanie klasycznej i sprawdzonej pojedynczej pętli. Większość panów stosuje tę metodę nie będąc nawet świadomym tego, że tak się nazywa – to po prostu najprostszy węzeł, który jednocześnie wygląda dobrze i schludnie, a do tego świetnie chroni naszą szyję przed zimnem. Jak wiązać szalik do kurtki bądź płaszcza stosując pętle pojedynczej? To banalne: zakładamy szalik na szyję, przeciągamy go tak, by jedna z końcówek była dłuższa, krzyżujemy ją z krótszą stroną, przekładamy nad nią i wyciągamy pod szyją. Voila, oto prosty i gustowny węzeł, który sprawdzi się przy każdej kreacji. Aby zawiązać szal w podwójną pętle nałoży przed wykonaniem powyższym kroku raz owinąć go wokół szyi – będzie to jeszcze cieplejsze rozwiązanie, a dodatkowo świetny dodatek do garnituru!

Węzeł paryski

Zapewne równie popularny co pętla pojedyncza i podwójna węzeł paryski to europejska klasa połączona z młodzieńczą nonszalancją. Przyda się tutaj nieco dłuższy szalik – węzeł paryski zaczynamy bowiem od złożenia szala na pół. Następnie zarzucamy go na szyję, chwytamy za końcówkę i przekładamy ją przez pętelkę powstałą po drugiej stronie dzięki złożeniu szalika na pół. Teraz pozostaje tylko zacisnąć węzeł i nieco go stylizować. To rozwiązanie zdecydowanie mniej formalne niż pętla pojedyncza, sprawdzi się zatem w mniej eleganckich stylizacjach – ma w sobie pewien specyficzny look „zadbanego niedbalstwa” kojarzony z zachodnioeuropejską modą.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

  • Chyba najlepiej prezentuje się po prostu zawinięty na szyi

Dodaj komentarz